Strona główna
Informacje ogólne
Wydarzenia
Edukacja
Prawo
Galeria
Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ŻYCZENIA PRZEKAZANE NA RĘCE PRZEWODNICZĄCEGO ZLP PN PODCZAS UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 25 LAT ZWIĄZKU- serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia, przekazane na piśmie oraz osobiście

ŻYCZENIA

21.05.2010 r.

pismo od Marszałka Komorowskiego do uczestników MSZY ŚWIĘTEJ W SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ 
RADOSNEJ OPIEKUNKI PRZYRODY

 

 


 

25.09.2009 r.

Odznaczenie Krzyżem Zasługi Semper Fidelis przewodniczącego ZLP PN Piotra Kozłowskiego

 

 


 

 

W dniu 25.09.2009 r. podczas uroczystości patriotyczno-religijnej z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej i wysiedleń, w miejscowości Młyniewo k/Grodziska Wlkp. pod pomnikiem Sudhof (w miejscu po byłym obozie przesiedleńczym w czasie II wojny światowej), został odznaczony Krzyżem Zasługi Semper Fidelis przewodniczący ZLP PN Piotr Kozłowski. Odznaczenie nadał Wielkopolski Związek Solidarności Polskich Kombatantów Koło w Opalenicy w dowód wdzięczności za działania na rzecz Kombatantów w czasie II Kadecji Sejmu RP, w latach 1993-1997."

         "W związku z otrzymanym odznaczeniem, składam serdeczne podziękowania Kapitule Wielkopolskiego Związku Solidarności Polskich Kombatantów. Działania moje na rzecz Kombatantów uważałem wówczas za swój obowiązek, a pozytywny efekt był dla mnie wystarczającą nagrodą. Nadane mi dzisiaj odznaczenie przyjmuję z wielkim honorem, gdyż wypływa z serca ludzi i jest Ich wyrazem wdzięczności.

                                                                 Serdecznie dziękuję.

                                                                 Piotr Kozłowski

 

 

XXI  OGÓLNOPOLSKI  RAJD  LEŚNIKÓW
"NA  HARNASIOWYM  SZLAKU"
KRAKÓW  10- 12.IX.2009R.

zgłoszenia do 10 kwietnia 2009 r.!

Regulamin


 

 

21.03.2008r.

Nowa strona ZLPPN

Staraniem zarządu Związku Leśników Polskich Parków Narodowych ruszyła nowa strona internetowa, będzie ona na bierząco aktualizowana informacjami z działalności Związku...

 

 

18.08.2007r.

ZLPPN wziął udział w pikiecie przygotowanej przez parki górskie.

Na 18 sierpnia 2007r. pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zaplanowali akcję protestacyjną, która przeprowadzona zostanie przy "zakopiance". Parkowcy protestują przeciw likwidacji gospodarstw pomocniczych. Akcja rozpocznie się o godz. 10 w Skomielnej Białej przy "zakopiance", na wysokości kościoła parafialnego i szkoły.
Udział w pikiecie zapowiedzieli już pracownicy kilku parków narodowych, a pracownicy TPN liczą na odzew pozostałych. Akcję poparł Związek Leśników Polskich Parków Narodowych oraz Krajowa Sekcja Pracowników Parków Narodowych NSZZ Solidarność.

 

 

24-25.05.2001r.

Sympozium

"Ochrona środowiska w Polsce u progu XXI W,"

 pod patronatem Ministra Środowiska

w dniach 24 - 25 maja 2001r.

 w Radzikowie  k/ Warszawy.[więcej]

 

 

Konkurs

w celu podnoszenia świadomości ekologicznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży ZLPPN jest organizatorem największego w Kraju ogólnokrajowego konkursu plastycznego pt. " PRZYRODA OJCZYSTA I JEJ OCHRONA" ogłaszanego cyklicznie co 5 lat, w trzech grupach wiekowych:

 do 10 lat, do 15 lat i powyżej. Konkurs dotychczas odbywał się pod patronatem Ministrów: Środowiska, Edukacji i Kultury. [więcej]

 

 

Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Parków Narodowych i Krajowego Zarządu Parków Narodowych

 

W marcu 2001r. został zawarty Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Parków Narodowych i Krajowego Zarządu Parków Narodowych, przygotowany przez ZLP PN i przedłożony Związkom Zawodowym działającym w PN już w 1994r., po czym został zaakceptowany przez wszystkich. Wyłoniono wspólną reprezentację związkową do negocjacji i dzięki dobrej woli aktualnie urzędującego Ministra Środowiska, po sześciu latach negocjacji, PUZP został wreszcie podpisany.

W dzisiejszych czasach, przy ciągłych naciskach pracodawców o ograniczenie  swobód pracowników, PUZP w parkach narodowych wydaje się wielką zdobyczą  i gwarancją na utrzymanie tych podstawowych przywilejów,  jakie udało się nam wynegocjować w trudnych rozmowach z przedstawicielami Ministra.

Aktualnie Reprezentacja Związków Zawodowych w PN złożyła wniosek o rozszerzenie zapisów PUZP.W miarę możliwości będziemy tego dokonywać po uzgodnieniu z Ministrem.  

 

 

 

Porozumienie Gmin dla Ochrony WPN

 

Z inicjatywy Przewodniczącego Związku w roku 1995 powstało Porozumienie Gmin dla Ochrony Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tworzą  je: siedem gmin i dwa nadleśnictwa sąsiadujące z parkiem oraz Wielkopolski Park Narodowy. Porozumienie jest  płaszczyzną do rozwiązywania wielu problemów występujących na styku Gmina a Park Narodowy, jak również na styku Gmina z Gminą.

Aktywność Związku

Związek uczestniczy również  w pracach Jury wielu Olimpiad, Turniejów i Konkursów o tematyce ekologicznej, fundując przy tej okazji nagrody dla laureatów lub szkół biorących w nich udział.

 

 

 

Copyrighted by: ZLPPN 2008